Yaz Kuran Kursu 23 Haziran'da Başlıyor!

Ülkemizde okulların açılmasıyla milyonlarca öğrencinin dini ve ahlaki eğitim almak, eğlenceli vakit geçirmek ve tatillerini en iyi bir biçimde değerlendirmek amacıyla kaydoldukları yaz dönemi Kur'an kursları, bu yıl 23 Haziran 2014 Pazartesi günü başlayacak.

2013 Yaz Kur'an Kursunda 1000 civarında öğrenci ve 60'tan fazla öğreticinin yer aldığı Sarıgazi Yunus Emre Camiimizde, 2014 Yaz Kur'an Kursu hazırları son hızla devam ediyor.

Cami Kur'an kursumuza öğrenci kayıtları başlamış olup, öğrencilerin ders kitapları da temin edilmektedir. Öğrencilerimiz kayıtlarını YECDER Eğitim Merkezi İdaresine uğrayarak yaptırabilirler.

Geçtiğimiz yıllarda camiimizde eğitim vermiş olan öğreticilerimizin yanına yeni gönüllüler de katılarak eğitim öğretim kadromuz daha da kaliteli hale dönüştürülmeğe çalışılmaktadır.

Camiimizde okul öncesi öğrencileri için uygun hazırlanmış olan özel sınıflar yer almaktadır. ilkokul, ortaokul ve lisede okumakta olan öğrenciler kendi yaşıtlarıyla eğitim öğretim görmekte olup, imam hatip ortaokulu ve imam hatip lisesi öğrencileri de ayrı sınıflarda eğitim alacaklardır.

Çevre bölgelerden de velilerimize ait araçlarla gelen öğrencilerin de kayıt yaptırmakta oldukları Sarıgazi Yunus Emre Camii Yaz Kur'an Kursu'nda çeşitli ders ve ders dışı etkinlikler de yer almaktadır. Ebru, musiki, kitap okuma saati, bilgi yarışması, çeşitli geziler, piknik etkinlikleri vb....

Sevgili çocuklarımızı ve bizler için çok önemli bir yeri bulunan gençlerimizi, 2014 yaz Kur'an Kursu'na beklerken, en güzel kelam olan Kur'an ile değerlendirilmiş bir tatil dileriz.