“BAĞIMSIZ GENÇ” PROJESİ’NİN TANITIM PROGRAMI YAPILDI

Yunus Emre Camii Derneği tarafından 2016 Yılında yürütülecek olan ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Bağımsız Genç adlı proje, Sancaktepe Belediyesi Genco Erkal Kültür Merkezi’nde düzenlenen tanıtım programıyla kamuoyuna duyuruldu

Programa, projenin uygulanacağı Ümraniye, Çekmeköy, Sancaktepe ve Sultanbeyli’den katılan eğitimci, idareci ve öğrencilere, gerçekleştirilecek olan Bağımsız Genç Projesi anlatıldı.

Programda, YECDER Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan YILMAZ, Sarıgazi Yunus Emre Camii İmam Hatibi Mehmet KESKİN, 60. Yıl Sarıgazi İmam Hatip Ortaokulu Müdürü ve YECDER Eğitim Koordinatörü Şadettin GÖKSU, Ak Parti İlçe Başkanı Adil KANDEMİR, CHP İlçe Başkanı Alper YEĞİN, Sancaktepe İlçe Müftü Vekili Mehmet AKDENİZ, Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet AKTAŞ, Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Hamdullah ARVAS ve Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü KANSIZ, birer konuşma yaptı.

Konuşmacılar, gençliğin ülkemizin geleceği, insanlığı ayakta tutan temel dinamik olduğunu vurgulayarak, bir cami derneğinin, bir cami imamının rehberliğinde, toplumun öncüsü olarak, topluma yol göstererek gerçekleştirmeyi üstlendiği bu projenin çok değerli olduğunu vurguladılar.

Konuşmacılar tarafından, Ülkemiz gençliğinin kötü niyetli kimseler tarafından özellikle son zamanlarda temel hedef seçildiği, uyuşturucu maddelerle gençlerimizin batağa çekilmek istendiği belirtilerek, bu tür suçların önlenmesinde emniyete, bağımlıların kurtarılmasında rehabilite merkezlerine büyük görev düştüğü ifade edilerek, daha öncelikli olanın ise, henüz suça ve bağımlılığa bulaşmadan yapılan eğitim olduğu dile getirildi ve YECDER’in bu konuda çok gayretli olduğu, büyük başarılar elde ettiği bildirildi ve YECDER ile Bakanlığa teşekkür edilmesi gerektiği dile getirildi.

Cami ve okulun yan yana olup dayanışma içerisinde toplumun refahı, huzuru ve geleceği için çaba göstermesinin çok önemli bir gelişme olduğu, okullarda uygulanacak olan bu değerli projeye herkesin sahip çıkmasının gereği de konuşmacılar tarafından ifade edildi.

Programda Gençlik ve Spor Bakanlığı’nı temsilen konuşma yapan Üsküdar Sultantepe Gençlik Merkezi Müdürü Ercan GÜNDOĞDU, Bakanlığın son yıllarda büyük proje destekleri ile özellikle bağımlılıkla mücadeleye büyük önem verdiğini ve bunun devam edeceğini belirtti.

Programda son olarak Proje Koordinatörü Süleyman TANRIVERDİ tarafından Bağımsız Genç Projesinin tanıtımı yapılarak proje süreci anlatıldı. Projede yer alacak ve okullarda seminer faaliyetleri ve diğer proje etkinliklerinde görev alacak olan eğitimciler tanıtıldı.  

YECDER yetkililerince, projenin 2016 yılı içerisinde gerçekleştirileceği, bu kapsamda 50’ye yakın okulda uzmanlar tarafından seminerler verilerek çeşitli etkinlikler düzenleneceği kamuoyuna duyuruldu ve proje ayrıntıları ile ilgili olarak www.bagimsizgenc.org adlı internet sitesinin de hizmete girmekte olduğu bildirildi.